Fa ajtót szeretnék! – biztos Ön ebben?
Csak azért kérdezzük, mert általában innen indulunk, és az esetek 95%-ban más termék mellett döntenek ügyfeleink. Szóval a fa még holtában is él, mozog, vetemedik, egyenletlenül reagál a felületkezelésre, stb, műszakilag nem mindig viselkedik megbízhatóan – mindezek miatt fa hatású ajtót választanak. Na, de milyet? Lássuk…
Minden ajtónk jó ajtó!
Ezt nem csak azért írjuk, meg a legsilányabb minőséget mi nem forgalmazzuk, hanem azért is, mert a döntés és a kategória kiválasztásának legfőbb szempontja az, hogy hova kívánjuk beépíteni az ajtót! Magyarul: egy alsóbb árkategóriás ajtó is lehet melléképületek, nyaralók, ritkán használt helységek kiváló térelválasztója!
CPL, MDF és a többi rejtélyes rövidítés
A legtöbb szakmai és kereskedői oldal nem azért használja ezeket a rövidítéseket, hogy elbűvölje olvasóját, hanem bizony ezek termékkategóriákat jelölnek. Minden termékcsoportunk általános leírásában megismerheti őket, de – anélkül, hogy irányítani akarnánk az érdeklődését- a magyar piac leggyakoribb ajtaja a CPL fóliás ajtók köre. Ezzel a témával kapcsolatos szakmai cikkünket ITT találja, de általános esztétikai írásunkat is ajánljuk (ITT és ITT).
Csak nálunk!
Nincs melléduma részünkről: nem minden gyártónk áll csak velünk kapcsolatban, ez tény, de igyekszünk igazi kuriózumokat ajánlani, melyek hivatalos magyarországi viszonteladói mi vagyunk: Festett dekor ajtók, Akciós Extra CPL ajtók, Laminált ajtók, Rhino CPL ajtók, Furnér ajtók, Üvegajtók.
Átfogó tok – Csak ezt!
10-ből 9 szakember ezt ajánlja, nem véletlenül: állíthatóságával műszaki biztonságot ad, kitakarja a kisebb falhibákat, kellemes megjelenést biztosít, gyorsan telepíthető, tartós megoldás. UTH és „utólagosan állítható” toknak egyaránt hívják.
Balos, vagy jobbos nyitásirány? Csak politikamentesen!
Némi helyszíni activity során könnyedén rájöhetünk, hogy milyen a nyílászárónk nyitásiránya.
Álljunk szembe az ajtóval, arra az oldalra, ahová nylni fog. Melyik oldalon vannak a pántok? Az lesz a nyitásirány!
A dinnye meglékelése…Mi van az ajtólapban?
A hazai piacon a leggyakoribb választás a könnyített, méhsejt papírrácsbetétes kitöltés, ha azonban fontos számunkra a hang és hőszigetelés, akkor választhatunk furatolt forgácslapbetétet. Egyes gyártóink prémium terméke tömör MDF ajtólappal bír, ez maga a brutális erő.
Szabvány ajtóméretem van!
Ez így túlzás, maradjunk annyiban, hogy a szépemlékű magyar szabvány mára „hagyományos magyar méretrenddé” alakult: 75/90/100 cm-es falnyílás szélességgel, és 210 cm-es falnyílás magassággal. Mivel ez nem volt túl sikeres és általános, sajnos megszűntették a gyártók a szabványt. Ebben a méretrendben készülnek a dekorajtók, de mivel a legtöbb gyártónk egyedi méretre készíti ajtóit, ezért biztos lehet abban, hogy az ajtó passzolni fog a nyílásba.
Még nem állnak a belső falak!
Ennek speciel azért örülhetünk, mert falnyílások kialakítása során Ön olyan méreteket ad meg a kőművesnek, amiket jónak lát. Nem csúszik le egyik termékcsoportról sem, melyek pl nem egyedi méretben készülnek. Egyébként kész falakat is lehet alakítani, lehet akár bővíteni, akár szűkíteni rajtuk – ez az esetek 99%-ában csak akarat kérdése.
A felmérés – mit méregessek és miért?
Mielőtt betér egy üzletbe ajánlatos körülbelüli méretekkel érkeznie. Ebben segíthet EZ az anyagunk, töltse le, nyomtassa ki. A kolléga tudni fogja, melyik gyártó, melyik terméke lehet alkalmas arra, hogy Önnek ajánlja, és megközelítő ajánlatot tudjon adni.
Ha a velünk kapcsolatban álló szakemberre bízza a beépítést, az ragaszkodni fog a saját méréséhez, különben egy esetleges probléma esetén egymásra mutogatás lesz.
Toló és harmonikaajtók
Valóban van szinte minden termékkategóriában, de amiből leginkább ajánljuk:
Tolóajtók: CPL, Rhino CPL, Laminált kategóriából.
Harmonikaajtók: Laminált és Rhino CPL kategóriából.
Minden esetben egyedi árazású termékek, és feltétlen szükséges egyeztetni kollégánkkal előtte.
A témával foglalkozó szakmai cikkünket ITT olvashatja.
Kilincs, zár, Címek és címerek, BPWTZC…. Mi van!?
A kilincs és zártípusok megválasztása nem bonyolult: a hosszúcímes kilincseket a hagyományos formák kedvelőinek ajánljuk, a rozettás kilincseket a modern stílus híveinek.
A hagyományos BB zárra mindenki emlékszik, általában ezt választják ügyfeleink, a biztonsági záras megoldás („Elzett”…) beltéri ajtók esetében kevésbé indokolt. A WC zár választása – sokszor a mellékhelységek esetében – egy belső ráfordítóval szereltek. Így nista kukucs…
A beltéri ajtó az utolsó fázis
Bizony, ezt hagyhatjuk (sőt: hagyjuk is) a festés és parkettázás fázisa után is, mert alig-alig jár kosszal, rongálással. És nevezzük nevén a gyereket: ha bármiféle fennakadás van, beltéri ajtó nélkül néhány napot ki lehet bírni….
Csak ajtólapot cserélnek?
Nem. És nem is tervezzük. Meglévő ajtótokra ugyanis olyan bonyolult lenne eltalálni a zsanérozást, hogy inkább egy asztalost javaslunk. (Nem lesz olcsó, azt most jelezzük…)